"Избавительница от бед" побывала в нашей обители

        IMG 6546 Нет на земле человека, который бы так любил нас, как Матерь Божия!IMG 6560

Никакая привязанность, ничье расположение не может сравниться с Её любовью к нам! Она каждого из нас хранит, защищает, и за всех нас скорбит и болеет Своим горячим материнским сердцем...

10 декабря наша обитель встречала икону Божией Матери "ИЗБАВИТЕЛЬНИЦА ОТ БЕД". Крестный ход с этой иконой по нашей области совершается силами Самарских казаков. Святыня пробыла в нашем монастыре с 10 по 11 декабря.

        Поспешите приложиться к чудотворному образу Пресвятой Богородицы! Посмотреть график передвижения святыни по нашей области можно на сайте Волгоградской епархии.⠀⠀

Молитвы Божией Матери пред Ея образом

"ИЗБАВИТЕЛЬНИЦА ОТ БЕД"

       О Мати Божия, помоще наша и защито, присно буди нам избавительница, на Тя бо уповаем и всегда вседушно Тя призываем, умилосердися и помози, пожалей и избави, приклони ухо Твое и наша скорбныя и слезныя молитвы приими, и якоже хощеши успокой и обрадуй нас, любящих Твоего возлюбленнаго Сына, Ему же слава, честь и поклонение, со Отцем и Святым Духом, во веки веков. Аминь.

       Яко пресветлая звезда, просия божественными чудесы святой образ Твой, Избавительнице, лучами благодати и милосердия Твоего озарив в нощи скорбей сущих. Подаждь убо и нам, всеблагая Дево, избавление от бед, исцеление недугов душевных и телесных, спасение и велию милость.

      Ко иконе Твоей, Пресвятая Госпоже, бедствовавший с верою притекше, заступлением Твоим избавишася от злых, но, яко Мати Христа Бога, и нас свободи от лютых обстояний, временных и вечных, да зовем Ти: радуйся, Избавительнице наша от всех бед.